• Editör

  • 3.140

  • 24 Mart 2018

  • 0

  • 8

Ayşe – Gümeç Alpay Aslan Kimdir?

Sarmaşık sakinlerinden biri olan ve ortalığı karıştırma potansiyeli oldukça yüksek karakterlerden biri olan Ayşe, az da olsa neredeyse her bölüm dizide rol alan isimlerden biri. Gümeç Alpay Aslan’ın canlandırdığı bu rol, onun ilk oyunculuk deneyimi değil. Daha önce çok farklı imajlarla birçok dizi ve filmlerden hatırladığımız oyuncunun kariyer geçmişinde oldukça başarılı yapımlar da bulunuyor.

Gümeç Alpay Aslan, 18 Ocak 1984’de Ankara’da doğdu. Çanakkale’de liseye kadar okuduktan sonra Üniversite için İstanbul’a geldi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Sahne Sanatları bölümünü bitirdi. Oyunculuğa televizyon filmlerinde ufak roller canlandırarak başladı. İlk ciddi işi 2005’de yayınlanan Kısmet dizisi oldu. Daha sonra Maki, Doktorlar ve Düğün Şarkıcısı gibi dizilerde rol aldı. 2008’de yayın hayatına başlayan başrollerinde Özge Özpirinçci ve Hümeyra gibi isimlerin olduğu Melekler Korusun dizisiyle daha fazla tanındı. Orada 2 sezon boyunca Özlem karakterine hayat verdi. Hemen ardından Serçe, Seni Bana Yazmışlar, Evlerden Biri ve Gönül İşleri dizilerinde rol aldı.

Muhteşem Yüzyıl’da da Oynadı!

Tüm bu dizilerden sonra 2014 yılında TV8’de yayınlanan ve uzun soluklu işlerden biri olan Maral dizisiyle öne çıkmayı başaran oyuncu, Çağan Irmak yapımı Unutursam Fısılda filminde de küçük bir rol üstlendi. Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde Şivekar Sultan’ı canlandırırken, senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı Olanlar Oldu filmindeyse Aynur karakterini canlandırdı. 2015 yılında Acar Aslan’la evlenen Gümeç Alpay, şuanda Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Ayşe olarak karşımıza çıkıyor.

    Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.