• Editör

  • 674

  • 12 Şubat 2018

  • 0

  • 4

Avukat Özlem Tokaslan Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetlerde Arzu’nun avukatı olarak dizide rol alan ve Merve’nin gözünü açmak için geri dönen Avukat karakteri, farklı üslubu ve dobra oluşuyla çok sevildi. Konuk oyuncu şeklinde diziye dahil olan Özlem Tokaslan’ı Merve’nin boşanma sürecinde daha çok göreceğiz gibi duruyor.

Özlem Tokaslan, 13 Kasım 1973 yılında İzmir’de doğdu. Üniversite için Eskişehir’e giderek Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları bölümünden mezun oldu. Hemen ardından birçok tiyatro oyununda rol aldı. Sözleşmeli olarak girdiği Van Devlet Tiyatrosunda stajyer olarak çalışmaya başladı. Bir yıl sonraysa kadrolu sanatçı konumuna yükseldi. Özel bir tiyatronun kurulum aşamasında yer aldı ve orada yönettiği bir oyunla ödül aldı.

Ekranlardan Tanıyoruz

2003 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesinde misafir olarak oyunculuk dersleri vermeye başladı. 2005’de ise Van’dan Ankara’ya atandı ve birçok oyunun yönetimini üstlendi. Kariyerinde ağırlıklı olarak tiyatro yapmayı tercih eden oyuncu, 2009 yılında Fox TV’de yayınlanan Ömre Bedel dizisinde Raziye karakterini canlandırdı. Daha sonra Zehirli Sarmaşık ve Dila Hanım dizilerinde rol aldı. Ama kendisi daha çok 2014 senesinde yayınlanan Star TV dizisi Güzel Köylüde canlandırdığı Dudu rolüyle tanınmayı başardı. 2016’da Gupse Özay’ın yazıp başrolünde olduğu Görümce filminde yer aldı. Aynı yıl içerisinde Dedemin Fişi filminde de rol alan Özlem Tokaslan, 2016 bitmeden No:309 dizisiyle de ekranlarda boy gösterdi. Son olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisine Avukat olarak dahil olan başarılı oyuncu, kısacık rolünün hakkını fazlasıyla vermeyi başardı.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.