• Funda

  • 238

  • 29 Kasım 2018

  • 0

  • 5

Avukat Ceren – (Hazal Türesan) Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetler, oyuncu kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Şebnem Aksak rolüyle diziye konuk olan Şükran Ovalı’nın ardından bir yeni isim daha diziye dahil oluyor. Son olarak Star TV’de yayınlanan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde canlandırdığı Yasemin rolüyle herkesin tanıdığı biri haline Hazal Türesan, Avukat Ceren rolüyle Ufak Tefek Cinayetlerin 44. Bölümünde hikayeye giriş yapacak. Peki, ekranda farklı birçok rolde izlediğimiz Hazal Türesan kimdir?

7 Mayıs 1985 yılında Ankara doğumlu olan Hazal Türesan, Üniversite eğitimini de burada tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü bitirdikten sonra ilk oyunculuk deneyimini 2008 yılında yaşadı. Fox Tv’de yayınlanan ve Ankara’da çekilen günlük dizi Unutma Beni’de rol aldı. Asıl şöhreti ise başrollerini Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün’ün paylaştığı Kara Para Aşk dizisiyle yakaladı. Canlandırdığı Aslı rolüyle izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı. Dizinin son bulmasının ardından romantik komedi türündeki Tatlı İntikam dizisinde yer aldı. Bu dizideki Başak karakteri sayesinde komedide de ne kadar başarılı olduğunu herkese göstermiş oldu. Son olarak Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde rol alarak ekrandaki kötü kadın boşluğunu doldurdu. Şimdi ise Ufak Tefek Cinayetler dizisine Avukat Ceren olarak konuk olacak olan Hazal Türesan’ın karakterinin detayları henüz bilinmiyor.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.