• Editör

  • 1.007

  • 20 Mayıs 2018

  • 0

  • 4

Asistan İlhan – Alican Aytekin Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetler’in renkli, en pozitif ve sempatik karakterlerinden biri olan İlhan, son haftalarda sahneleri artan oyunculardan biri oldu. Özellikle kötü günler geçiren Oya’nın her zaman yanında olarak, hayatından çıkardığı Edip’in boşluğunu doldurmaya başladı. Sadık, iyi niyetli ve dobra oluşuyla çok sevilen asistan İlhan’ı Alican Aytekin canlandırıyor. Bu role kadar ekranda birçok iş yapan genç oyuncu, bakalım hangi projelerde yer almış?

20 Ekim 1990 İstanbul doğumlu olan Alican Aytekin, İstanbul Bilgi Üniversitesinde Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümünden mezun oldu. Daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezine giderek oyunculuk üzerine eğitimler almaya başladı. Bu eğitimlerin ardından bazı TV yarışmalarına katılarak oyunculuk adına adımlar attı.

Ayrıca bir Youtuber!

İlk olarak Artiz Mektebi yarışmasına katılan oyuncu, sonraki yıllarda jürisinde Gülse Birsel ve Haluk Bilginer’in de olduğu Komedi Türkiye yarışmasında yer aldı. Burada birinci olamasa da birçok reklam filmi ve dizilerin kapısını aralamış oldu. 2013 yılında ATV’de yayınlanan Bizim Okul dizisiyle izleyici karşısına geçti. Daha sonra Galip Derviş, 10. Köy Teyatora ve Her Şey Aşktan gibi yapımların kadrosuna dahil oldu. Son olarak Ufak Tefek Cinayetlerde Oya’nın asistanı İlhan rolünü canlandırsa da aynı zamanda YouTube’daki kanalından eğlenceli bir program yayını yapıyor.

Alican Mutfakta isimli kanalda ünlüleri konuk ediyor ve onlara ilginç mutfak deneyimi yaşatıyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.