• Editör

  • 1.502

  • 17 Ocak 2018

  • 0

  • 5

Arzu – Tülin Özen Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetler’in aldatılan, saf ve bir o kadar da zeki kadını Arzu, lise döneminde yaptığı büyük hataya rağmen grubun en merhametli kadınlarından biri. Boşandıktan sonra ayakları yere basmaya başlayan Arzu karakterini Tülin Özen canlandırıyor. Birçok diziden hatırladığımız, keskin bakışlarıyla herkesi büyüleyen güzel oyuncunun bilinmeyenlerine bir göz atalım.

Aslında Mühendislik Öğrencisi!

Tülin Özen, 24 Aralık 1979 yılında İskenderun’da doğdu. Liseyi İzmir’de okuduktan sonra Üniversite için İstanbul’a geldi. İstanbul Teknik Üniversitesinde Elektrik Mühendisliği okurken 3. Yılında okulu bırakma kararı aldı. Çünkü asıl yapmak istediği meslek olan oyunculuk için Yeditepe Üniversitesinde Konservatuarı kazandı. Okul devam ederken çeşitli tiyatro oyunlarında sahne aldı. 2004 senesinde Meleğin Düşüşü filmiyle En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. 2005 yılında ise Beyaz Gelincik dizisinde canlandırdığı Meryemce rolü ile daha da tanınmaya başladı. Dizi bittikten sonra 2009 yılında Kapalıçarşı dizisine Seher olarak dahil oldu.

2011 senesine geldiğimizde ise komediye yönelmeyi tercih etti ve Erkan Can ve Murat Cemcir gibi isimlerinde rol aldığı Üsküdar’a Giderken dizisinde rol aldı. Hemen ardından Aldırma Gönül ve Mavi Dalga yapımlarında yer aldı. Kariyerindeki en başarılı işlerden biri de Cem Yılmaz ile birlikte başrolü paylaştığı Pek Yakında oldu. Tülin Özen’in 2014 yılına gelene kadar kariyeri saymakla bitmeyecek kadar fazla dizi ve filmlerle dolu. (Muhteşem Yüzyıl Kösem, Yük, Karnaval, Aynalar Yumurta, En Son Babalar Duyar, Vicdan bunlardan bazıları.)

2017 yılına geldiğimizde ise internet dizilerinden biri olan, kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay ve Okan Yalabık gibi isimlerin yer aldığı Masum dizisinde Emel karakterini canlandırdı. Ufak Tefek Cinayetler dizisinden hemen önce ise Show TV’de yayınlanan Aşk ve Gurur dizisinde rol aldı. Kısa süre sonra final yapan diziden sonra bambaşka bir rol olan Arzu ile ekrana geri döndü. Özel hayatıyla çok fazla gündemde olmasa da Tülin Özen’in dizide tanıkların sorgusunu yapan Baş komiser rolünü canlandıran Tansu Biçer ile uzun yıllardır ilişkisi bulunuyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.